גידי בר זכאי : מידע מקצועי בנושא הסדר מס אזרחי

מהו הסדר מס אזרחי?

קיבלתם דרישת תשלום מס מרשות המסים שחורגת ממה שציפיתם ? אתם חושבים שהתשלום המצופה מכם גבוה ממה שאכן צריך להשתלם? אף על פי שאנשים רבים אינם יודעים זאת באפשרותם להגיע להסדר מס אזרחי, במסגרתו יגיעו הצדדים, רשות המסים והנישום ומייצגו, לידי הסכמה בדבר סכום המס ומועד תשלומו.

 כיצד הכי טוב להגיע אל הסדר מס אזרחי?

אנשים רבים חושבים שניתן להגיע להסדר מס ללא עזרה חיצונית. קיימים מקרים שחשיבה זו היא אכן חשיבה נכונה, אך ברוב המקרים היא איננה. בפועל, הסכמים רבים שנעשים ללא עזרה חיצונית מתבצעים כלאחר יד וללא הגנה ראויה על זכויותיכם כנישומים, ובכך בעצם יצא שכרכם בהפסדכם. על מנת להימנע מהאפשרות להגיע להסדר מס אזרחי רע ובכך להגדיל את הסיכון להישאר בפני שוקת שבורה, הדרך הטובה ביותר להגיע להסכם היא באמצעות מישהו שייצג אתכם, אשר יסביר לרשויות המס במונחים שלהן מה למעשה קרה, ומדוע העסק שלכם עשה את שעשה תוך הצגת מלוא העובדות הרלוונטיות והגנה על הזכויות המשפטיות באמצעות מתן הסברים. ההסברים הם מקצועיים וטכניים, והם יכולים לפתוח לכם דלתות ברשויות המס. לכן, יהיה חכם לפנות למשרד של יועצי מס  מנוסים אשר יבחן את ההתנהלות העסקית שלכם ויתחיל בדיווח על מנת שתזכו לשלם את המיסים שהחסרתם במהרה, ובאופן המהווה את מס האמת שצריך להיות מוטל.

גילוי מרצון | תושבות לצרכי מס | תושב חוזר | פרה רולינג |ניכוי מס במקור

מדוע הסדר מס אזרחי חשוב מאד לאזרח ולמדינה כאחד?

הסדר מס אזרחי טוב לנישום ממכלול סיבות: ראשית, הוא מגביר את הוודאות. נישום, אשר חתום על הסדר שברור לנישום, עונה על הציפיות העתידיות שלו כאשר הן מאוגדות בהסכם, ומשכך הסיכוי להיות מופתע בעתיד קטן. שנית, הוא מרחיב את אמון הנישום במערכת הציבורית. פעמים רבות מרגיש "האזרח הקטן" שבעצם אין עם מי לדבר במערכת מסועפת. הסדר מס אזרחי מגדיל את אמון האזרח במערכת זו בהיותו נוכח לדעת כי אכן ניתן להגיע להסדרים גם עם גופים הנחשבים בעיניו דרקוניים.

הסדר מס אזרחי טוב למדינה גם מסיבות שונות: קודם כל, הוא מגביר את היעילות. נישום שהגיע להסדר עם המדינה, יחסוך בהליכים בירוקרטיים שעלותם למדינה היא לעתים משמעותית. בנוסף, גביית המסים מזורזת באופן המקל על קופת המדינה. גביית מסים המוסכמת על שני הצדדים טובה למדינה וטובה לנישום.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *