גידי בר זכאי מסביר בנושא תושב חוזר

שהיתם מחוץ לישראל למעלה משש שנים רצופות כ"תושבי חוץ"? אתם, ככל הנראה, זכאים להיחשב כ"תושבים חוזרים". אנשים רבים אינם מודעים לכך, אך כתושבים חוזרים עומדות להם זכויות, שאינן קיימות לתושבי ישראל כל ימי חייהם. פקודת מס הכנסה קובעת, כי תושב חוזר יהיה פטור ממס במשך חמש שנים ממועד החזרה ארצה, אלא אם ביקש אחרת, בין היתר, לעניין ההכנסות הבאות:

הכנסות מקצבה:

אם אתם מקבלים קצבה חודשית מהמדינה שממנה שבתם לישראל, ייתכן שאינכם צריכים לשלם עליה מס במשך תקופת הזכויות.

הכנסות מתמלוגים:

אתם מקבלים תמלוגים מהמדינה ממנה שבתם לישראל? הזכויות לתמלוגים אלה נובעות מנכס שנרכשו בתקופת שהותכם מחוץ לישראל? יש לנו עדכון חיובי עבורכם. קיימת סבירות, שמגיע לכם פטור ממס בגין הכנסות אלה במשך חמש שנים ממועד החזרה ארצה.

הכנסות מדמי שכירות:

אתם מפיקים הכנסות שכירות מדירתכם בלונדון, בפריז או באמסטרדם? דירות אלה היו בבעלותכם עוד בטרם עלייתכם ארצה? ייתכן, שגם במקרה זה אתם זכאים לפטור ממס בגין הכנסות אלה.

הכנסות מריבית ודיבידנדים:

הפקתם הכנסות מריבית ומדיבידנד מחשבונות בחו"ל הקיימים בבעלותכם עוד בטרם חזרתכם ארצה? סביר, שפקודת מס הכנסה מאירה לכם פנים ולצד נכסים שעשויים להתחייב במס, על החלק  האחר תיתכן האפשרות לזכאות לפטור ממס. חשוב לציין, כי אלו לא מקרים כוללים, ולכן מומלץ להיוועץ מיד עם יועץ מס כדי לגלות מה בדיוק תצטרכו לשלם, כמה ובאיזה תאריך.

עוד יש לציין, כי אם שהיתם זמן רב יותר בחו"ל, קיימת אפשרות, שאתם זכאים לזכויות נוספות, שקבלת ייעוץ מיועץ מס עשויה להביא למיצוים. משרדנו עוסק במיצוי זכויות תושבים חוזרים תוך הקפדה על תשתית עובדתית מדויקת.

גילוי מרצון | תושבות לצרכי מס | תושב חוזר | פרה רולינג |ניכוי מס במקור

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button