פרה רולינג – החלטה מקדמית: מתי משתמשים בפרוצדורה זו?

פרה רולינג היא החלטה מקדמית. פרה הרולינג מתקבל על ידי רשויות המדינה, ובמיוחד רשות המסים, כאשר פונים אליהן בשאלה בדבר מעשה עתידי הצפוי להתבצע. במצב הדברים הרגיל המעשה הכלכלי מתבצע בשלב ראשון, ובשלב השני מתקבלת תגובתה של המדינה למעשה זה. התגובות של המדינה למעשה זה עשויות להיות מגוונות: החל מהסכמה וכלה במחלוקת בין הצדדים. כפי שניתן להבין, מחלוקת בין הצדדים איננה בהכרח רצויה לעוסק, ולכן מומלץ להיעזר בכלי של החלטה מקדמית על מנת לדעת אם מה שעתיד להתבצע מתיישב עם הוראות החוק, ומה תהיינה ההשלכות של ביצוע זה.

ישנם נושאים בהם לא נדרש פרה רולינג

הנושאים האלה הם נושאים בהם החוק ברור מאוד ואין בו שום מקום לפרשנות שנייה. במצב דברים זה פרה רולינג אינו נדרש, משום שכל משפטן מתחיל ידע להגיד לכם מה יהיה היחס של המדינה בעקבות הביצוע של אותו רעיון על ידכם. ברם, ישנם נושאים בהם החוק אינו ברור ונתון לפרשנויות של ממש. לכן בנושאים אלה מומלץ לפנות ליועץ מס אשר יבצע עבורכם פרה רולינג. באופן כללי, מומלץ לפנות אלינו בכל נושא שאינכם בטוחים מה תהיה תגובה המדינה, ואנו נמסור לכם מידע לעניין ההחלטה הצפויה. אם הסוגיה איננה ברורה ונתונה לפרשנויות – נשלח אותו עבורכם למוסדות המדינה לעיון באמצעות פרה רולינג.

באלו נושאים נדרש בדרך כלל פרה רולינג

אופן הדיווח על עסקת מקרקעין עתידית, אופן הדיווח על המסים בהם אתם חייבים בעסק, אופן הדיווח על טובין שנקנו: מה ייחשב כהוצאה פרטית ומה ייחשב כהוצאה עסקית, האם ניתן להקים שותפות בין 2 מתחרים ללא התנגדות של הממונה על הגבלים עסקיים. בעניינים שצוינו חלק מהמרכיבים ברורים ונהירים לכל בר דעת, וחלקם נתונים לפרשנויות המצריכות פרה רולינג מול רשויות המדינה, ובפרט מול רשויות המס.

גילוי מרצון | תושבות לצרכי מס | תושב חוזר | פרה רולינג |ניכוי מס במקור

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button